Jubiliejinis 25-asis Raganiukės teatro sezonas

Raganiukės teatras jau skaičiuoja savo 25-uosius metus, džiugindamas tiek mažus, tiek didelius vaikus.

Teatras visus metus rodo spektaklius skirtinguose Lietuvos kampeliuose ir užsienio šalyse, kasmet pristatydamas kelias premjeras iš vertingiausių pasaulio autorių kūrybos. Kiekvienais metais teatro kūrybinė grupė žengia į priekį inscenizuodama vaikų kultūrai svarbius kūrinius. Čia išvysite pastatymus pagal klasika tapusių rašytojų O. Vaildo, F. Baumo, R. Dahl, A. Lindgren kūrybą, lietuvių rašytojos J. Ivanauskaitės paliktą dovaną vaikams – pasaką apie meilę vienam artimiausiam, tačiau dažnai nepastebimam draugui – gamtai, garsiųjų pasakorių Š. Pero, brolių Grimų, C. Colodi stebuklines pasakas, lietuvių ir kitų šalių liaudies pasakas.

Prieš du su puse dešimtmečio metų Vilniuje įsikūrusio Raganiukės teatro kūrybinę komandą vienija kūrybingas požiūris į vaikų kultūrą. Kiekvienas vaikas Raganiukės teatro kūrėjams yra asmenybė, o teatras – tai erdvė, išlaisvinanti vaiko kūrybines galias, padedanti jam formuoti žvilgsnį į save ir pasaulį. Šio teatro kūrybinę energiją, jos kryptį lemia pasiryžimas pristatyti kuo daugiau išliekamosios vertės turinčių kūrinių – tai nemirtinga, kiekvieno žmogaus gyvenime pėdsaką palikusi, tarsi graži svajonė karta iš kartos perduodama klasika.

Kartu su vaikų tėvams pažįstamais vaikystės pasakų personažais (Š. Pero „Miegančioji gražuolė“, A. Lindgren „Karlsonas ir Mažylis“) yra kuriama betarpiško pokalbio tarp vaikų ir tėvų erdvė, o laisvę šviežiems kūrybiniams potėpiams suteikia naujos dramaturgijos vaikams paieškos ir jos pristatymas vaikams skirtoje teatro meno erdvėje. „Raganiukės teatre“ yra statomi Lietuvos vaikų teatro sceną naujai paliečiantys pasauliniai ir išskirtinai lietuviški kūriniai. Tai O. Vaildo „Princesė ir Nykštukas“, R. Dahl „Matilda“. Fantazijų ir išminties pasaulis persipina šiose vaikams skirtose inscenizacijose – jos yra nesuterštos į realybę besiveržiančios pilkumos, bet atskleidžia joje ypač ryškiai jautria ir laisva vaiko siela matomų pavienių spalvų atspalvius, atveria vaiko kūrybines galias ir kartu semiasi iš jo paties šviežio žvilgsnio į pasaulį.

Kurdama teatro erdvę vaikams Raganiukės teatro trupė siekia, kad vaikai ne tik matytų, girdėtų teatro scenos kūrinyje prabylantį pasaulį, bet ir patys jį palytėtų. Būtent tam, švęsdamas artėjantį 25-ąjį jubiliejų, Raganiukės teatras pristato naują spektaklių vaikams formą – edukacinius interaktyvius spektaklius, kuriuose vaikai susipažįsta su teatro menu iš arčiau. Tai edukaciniai spektakliai-žaidimai „Raudonkepurė ir Vilkas“, „Trys paršiukai“, „Bjaurusis ančiukas“, kurie padeda suprasti, kas yra teatras, kaip jis kuriamas, kokie stebuklai vyksta teatro užkulisiuose. Spektaklių kūrime ir interaktyviame vaidinime kartu su aktoriais dalyvauja ir žiūrovai.

Šiais metais jubiliejinį 25-tąjį sezoną Raganiukės teatras pradeda keliomis premjeromis. Tai „Meškutis Rikiki ieško draugo“ – naujos formos spektaklis, kuriame naudojami teatro klounados elementai – čia vaikai semiasi draugystės išminties, mokomi dalintis. Taip pat dar viena premjera – „Katino Finduso staigmena“ – istorija, primenanti vaikams ir jų tėveliams, kaip svarbu skaityti knygas, kad turėtume žinių. Teatras taip pat rodys spektaklius iš ciklo „Geriausi pasaulio rašytojai vaikams“, sukurtus pagal klasikų ir šiuolaikinių rašytojų kūrinius: Š. Pero „Miegančioji gražuolė“, A. Lindgren „Karlsonas ir Mažylis“, V. Pietario „Katinėlis ir Gaidelis“ ir dar daug kitų. Didžiausia naujojo sezono staigmena turėtų tapti ir pačios Raganiukės nuotykiai, pagal O. Proislerio knygą, perkelti į didžiąją sceną. Juk Raganiukė – tai teatro talismanas, ją pažįsta daugelis vaikų, su ja vaikai bendrauja teatre prieš spektaklius, sutinka šventėse, o dabar jie galės pamatyti, kaip ji mokosi burti ir ką reikia daryti, kad piktos raganos taptų geromis. Kaip ir kasmet, šį sezoną žiūrovų laukia kalėdiniai muzikiniai Raganiukės teatro spektakliai-renginiai, kurie turėtų tapti kalėdiniu siurprizu vaikams.

Iš tokios gausybės sunku pasirinkti, o juk ir pamatyti norisi kuo daugiau, todėl Raganiukės teatro abonementas – tai puiki išeitis teatrą mylintiems vaikams ir skubantiems tėveliams. Dar viena gera žinia žiūrovams – 25-mečio proga Raganiukės teatras išleidžia specialų šeimos bilietą, su kuriuo visa gausi šeima turi galimybę atvykti į teatro spektaklius perpus pigiau ir kartu smagiai praleisti laiką.

Visus teatrą mylinčius ir norinčius vaidinti vaikus Raganiukės teatras kviečia į „Mažąją teatro akademiją“, kurioje gali vaidinti bet kuris vaikas, norintis studijuoti teatro meną ir kurti teatre, o galutinį rezultatą – sukurtą spektaklį – galės pamatyti ne tik tėveliai, bet ir žiūrovai.